Нацполіція відкрила кримінальне провадження через продаж даних українців
12 травня 2020
12.05.2020

Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за фактом продажу даних користувачів через Telegram-бот. Наразі ресурс, який первісно продавав персональні дані користувачів, не працює. Втім у Telegram з’явився новий бот, який пропонує аналогічні послуги.

Нацполіція відкрила провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України, а саме: несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Правоохоронці встановили, що злита база персональних даних українців є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за попередні роки. Нацполіція також повідомила, що витік даних не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку “Дія”.

“Дія” не об’єднує бази даних – це цифрове підтвердження даних, які містяться про громадян у відповідних реєстрах, цей додаток підтягує цю інформацію в реальному часі. Вона також не зберігає персональних даних громадян – вони зберігаються в реєстрах, і кожне відомство є відповідальним за свої реєстри", — заявив Мстислав Банік, керівник «Дії» у коментарі MediaSapiense.

Нагадаємо, з 11 на 12 травня через Telegram-бот відбувся масштабний “злив” даних українців. Загалом у базі понад 26 мільйонів водійських посвідчень.