На засіданні уряду прийняли план про розвиток 5G в Україні
11 листопада 2020
11.11.2020

Про деталі на онлайн-брифінгу розповів Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації.

Метою є повне переключення державних послуг у режим онлайн. За планом через три роки 95% українців матимуть змогу користуватись швидкісним високоякісним інтернетом.

Олександр Шелест наголошує, що "світ не стоїть на місці". За його словами, в Україні зараз доступна приблизно половина вільних частот, які використовують ЄС оператори. Для того, щоб досягти поставлених цілей, це треба змінювати. Цього місяця створять робочу групу, яка буде досліджувати особливості радіочастотного ресурсу країни.

Для впровадження цифрових інновацій, на думку Олександра, необхідні три речі: надійне підключення, надзвичайно коротка затримка при виконанні операцій та висока швидкість передачі даних.

Також заступник запевнив, що і 4G, і 5G — безпечні за "раціонального використання".

“Технологія 5G дійсно новіша і ефективніша в усіх напрямках, але питання в тому, що зараз недостатньо користувацьких пристроїв для її поширення. І друге питання — це наразі дуже дорого. Чи захочуть наші оператори вкладати стільки грошей в 5G, якщо лише недавно вони вклали стільки ж в 4G і продовжують вкладати, і це ще не окупилося”, — коментує фахівець з цифрової безпеки Павло Бєлоусов.