На замовлення з РФ «Кримську платформу» критикували з 15 тис. акаунтів
1 вересня 2021
1.09.2021

28 серпня Служба безпеки України викрила ботоферму у Києві, за допомогою якої зловмисники поширювали антиукраїнські гасла та дезінформацію щодо результатів проведення Саміту «Кримської платформи» у Facebook, Instagram, Tik-Tok та інших соцмережах.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Для поширення дезінформації про «Кримську платформу» організатори, зокрема чотири мешканці Києва, адміністрували понад 15 тис. анонімних акаунтів, з яких публікували дописи від імені звичайних користувачів.

В офісі, з якого діяла ботоферма, правоохоронці виявили:

  • 300 модемів;
  • кілька тисяч сім-карт різних операторів мобільного зв’язку;
  • десятки мобільних терміналів та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Гроші за «публікації» зловмисники отримували з території РФ через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення обставин правопорушення і притягнення до відповідальності осіб, причетних до нього.

Кримська платформа — новий міжнародний консультаційно-координаційний формат, який створюється у розвиток ініціативи Президента України і спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети — деокупації Криму та повернення його Україні. Основні напрямки роботи Платформи:

  • політика невизнання спроби анексії АРК та м. Севастополя;
  • безпека та свобода навігації;
  • санкції;
  • порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права;
  • екологічні та економічні загрози.

Діяльність Платформи офіційно започаткували на її установчому Саміті в Києві 23 серпня 2021 року.

Як повідомлялося раніше, 11 серпня Служба безпеки України викрила інтернет-агентів російських спецслужб, що закликали до агресивної війни та зміни держкордону України.