На YouTube подали до суду зі звинуваченнями у расовій дискримінації
22 червня 2020
22.06.2020

Група темношкірих творців контенту подала позов на компанію YouTube. Позивачі звинувачують платформу у тому, що її алгоритми неправильно застосовували режим обмеженого перегляду до відео з назвами чи тегами на кшталт «Black Lives Matter», «Racial Profiling» чи «White Supremacy».

Позивачі вважають, що YouTube таким чином цензурує їхній контент, оскільки це призводить до “обмеження доступу, блокувань, демонетизації чи видалення відео з платформи”.

На думку творців контенту, які судитимуться з компанією, це змушує користувачів самоцензуруватися та припиняти публікувати відео про проблеми, важливі для афро-американської спільноти.

Як пише TheNextWeb, це вже не перший позов проти компанії, коли її звинувачують у дискримінації певних груп користувачів. Зараз компанія веде боротьбу з автором контенту, який стверджує, що платформа дискримінує вміст про ЛГБТ.

Раніше компанія вже заперечувала, що її алгоритми дискримінує людей за расою чи статтю.

Нагадаємо, у березні стрімінговий сервіс Netflix та відеохостинг YouTube заявили про зниження якості відео у Європі на місяць, аби зменшити навантаження на мережі. Оскільки люди, перебуваючи на карантині у зв’язку з поширенням коронавірусу, почали масово дивитися відео у високій якості (HD).