На платформах служби спецзв'язку з’явилося, а потім зникло повідомлення про співпрацю з Huawei
19 жовтня 2020
19.10.2020

За інформацією Укрінформ, на сайті Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України 15 жовтня була опублікована новина про партнерство з компанією «Хуавей Україна». Йшлося про укладення меморандуму і взаємодію в сфері кібербезпеки, кіберзахисту та телекомунікацій.

Вже 16 жовтня ця інформація зникла з сайту та соцмереж служби, як написала «Європейська правда». Натомість, з офіційної сторінки «Хуавей Україна» допис про угоду не зник.

Згідно з виданням, західні партнери звернули увагу на новину і в неофіційних розмовах висловлювали здивування вибором пріоритетів українською стороною. Як відомо, у США Huawei звинувачують в шпигунстві і роботі на китайські спецслужби. Держсекретар США Майк Помпео минулого року заявляв, що США не співпрацюватимуть з країнами, які використовують системи Huawei. Huawei оскаржує у суді внесення компанії в чорний список США.

До цього в червні 2019 року Huawei та російська компанія МТС домовились про розгортання 5G в Росії. Також компанія працювала над встановленням російської операційної системи «Аврора».

Раніше Huawei перемогла у тендері з пошуку підрядника для будівництва 4G в Київському метрополітені від мобільних операторів Київстар, Vodafone і lifecell.