На Херсонщині ворог захопив офіси «Київстар», а у національному роумінгу з’явився зв’язок так званої «ЛНР»
19 квітня 2022
19.04.2022

На Херсонщині ворожі збройні формування захопили об’єкти та офісні приміщення оператора мобільного зв’язку «Київстар». У той самий час у мережі національного роумінгу з’явилась назва провайдеру мобільних послуг так званої «ЛНР» «Лугаком».

Станції «Київстар» не працюють

Пресслужба «Київстар» повідомила, що їхні базові станції в тимчасово окупованих населених пунктах Херсонщини знеструмлені, або пошкоджені і не працюють. Це означає, що окупанти їх не використовують.

«Жодного стороннього зв'язку через базові станції нашої мережі не передається. Про всі випадки пошкодження обладнання "Київстар" невідкладно інформує правоохоронні та інші уповноважені державні органи, а також, відповідно до вимог законодавства, Національний центр з оперативно-технічного управління мережами. Нагадуємо, що обладнання "Київстар", яке перебуває на території тимчасово окупованих населених пунктів, є власністю компанії, і будь-які спроби з боку будь-яких інших осіб його пошкодити чи привласнити, відповідно до законів України розцінюватимуться як кримінальний злочин», — зазначили в компанії.

У Херсонській обласній прокуратурі зареєстрували кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни. Досудове розслідування триває.

У регіоні почав діяти зв’язок «ЛНР»

У регіоні почав діяти зв’язок «ЛНР», передає ТСН.ua із посиланням на свідчення жителів Херсонської області. Місцева жителька Галина повідомила журналістам, що зв’язок був дуже поганий від ранку 18 квітня.

«Постійно вибивало. Згодом з’явились якісь дивні цифри — 255 99. Це, мабуть, повна окупація. Інтернет поки працює», — сказала жінка.

Під назвою 255 99 на території так званої «ЛНР» працює оператор мобільного зв'язку «Лугаком».

Як повідомлялося раніше, у регіонах, де українські війська відбили окупантів, оператори відновлюють мобільний зв’язок.