На Херсонщині українські оператори відновили зв’язок. Тепер окупанти хочуть закрити доступ жителям області до Facebook та Instagram
5 травня 2022
5.05.2022

4 травня оператори мобільних послуг та фахівці Державної служби спеціального зв’язку відновили мобільний зв’язок у Херсоні.

Перебиту волоконно-оптичну мережу між Херсоном і Миколаєвом (близько 20 кілометрів від міста Миколаїв), де велися обстріли, вдалося відновити завдяки зусиллям Збройних сил України, які посунули ворога та цим надали експертам можливість усунути пошкодження.

За словами голови Держспецзв’язку Юрія Щиголя, всі мобільні оператори, мобільний зв’язок, який працює в Херсоні та області, поданий із України і транслюється українськими каналами. При цьому є випадки, коли місцеві провайдери починають співпрацювати з окупантами і перенаправляють трафік до Криму.

«Це є порушенням міжнародного законодавства і ми будемо вживати всіх заходів для припинення цієї діяльності Російської Федерації», – прокоментував Юрій Щиголь журналістам Радіо Свобода.

Голова Держспецзв’язку також повідомив, що Україна звернулася до Міжнародного союзу електрозв’язку щодо застосування санкцій проти Росії за спрямування трафіку з Херсонщини на окуповану територію.

У той самий час управління так званої окупаційної «адміністрації» в Херсонській області планує закрити в регіоні доступ до Facebook та Instagram.

Кирило Стремоусов, якого російські окупанти призначили нібито «заступником голови Херсонської області», заявив, що найближчим часом в області заборонять Facebook, Instagram та «інші групи, які дискредитують навіть своїми назвами регіон та виступають як екстремістські організації». Його слова процитувало російське пропагандистське видання РБК.

Раніше ми розповідали про те, як у межах інформаційної війни проти України Росія намагається усіляко залишити українців без доступу до правдивої інформації, зокрема про те, як російські загарбники залишили без зв’язку та доступу до інтернету жителів Херсонської області.