На фоні масових протестів влада Ірану обмежує доступ до інтернету
22 вересня 2022
22.09.2022

В країні зафіксовано не лише збої в роботі інтернету, але й проблеми з доступом до деяких соціальних мереж.

Про це повідомляє Fortune .

Останні декілька днів інтернет в Ірані доступний з серйозними перебоями. Не працюють не лише провідні мережі місцевих провайдерів. Користувачі спостерігають також труднощі з онлайн-підключенням на своїх смартфонах.

Раніше представники влади Ірану не виключали запровадження певних обмежень щодо доступу в інтернет. Це ймовірне рішення пояснювалось проблемами з безпекою. Проте не повідомлялося, які саме обмежувальні заходи можуть бути запроваджені. Натомість ще 19 вересня компанія NetBlocks, яка відстежує блокування інтернету, заявила про втрату зв’язку магістральним провайдером мобільного зв'язку Ірану, а також декількох інших компаній. Фахівці NetBlocks, компанії, що відстежує блокування інтернету, заявили про повне відключення інтернету в окремих районах провінції Курдистан, а також про точкові перебої зв’язку у Тегерані.

Натомість уже 22 вересня в країні перестали працювати соціальні інструменти компанії Meta – користувачі повідомляють про складнощі з використанням Instagram та WhatsApp. Деякі жителі країни пишуть про проблеми з відправкою повідомлень у WhatsApp – вони могли обмінюватися лише текстовими повідомленнями, але не фотографіями.

Обмеження доступу до інтернету стало наслідком масових протестів в країні, що пов’язані зі смертю 22-річної Махси Аміні після затримання її через неправильне носіння хіджабу.

Як повідомлялося раніше, влада Ірану планувала використовувати інструменти розпізнавання обличь для ідентифікації жінок, що відмовляються носити хіджаби