МВС Білорусі визнало Telegram-канали Nexta, Nexta-Live та Luxta «екстремістським формуванням»
1 листопада 2021
1.11.2021

29 жовтня Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало три опозиційні Telegram-канали Nexta, Nexta-Live, Luxta та їхніх засновників «екстремістським формуванням».

Про це повідомляє МВС Білорусі.

«Прийнято рішення про визнання групи громадян, які здійснюють екстремістську діяльність за допомогою Telegram-каналів Nexta, Nexta-Live та Luxta, екстремістським формуванням, та про заборону його діяльності», — написали представники відомства.

Як нагадує MediaSapiens, у жовтні 2020 року Верховний Суд Білорусі визнав Telegram-канал Nexta, який висвітлює інформацію про події у країні після президентських виборів, та його логотип «екстремістськими матеріалами». Цим же рішенням суд зобов’язав Міністерство інформації Білорусі обмежити доступ до ресурсу, а сам Telegram-канал та логотип внести до республіканського списку екстремістських матеріалів. Після рішення суду, телеграм-канал Nexta Live змінив назву на «Нехта-Live».

12 жовтня 2021 року уряд Білорусі затвердив постанову, яка дозволяє карати користувачів месенджерів і соціальних мереж, які читають «екстремістів». Документ надає право розглядати таких людей як учасників незаконних формувань. Максимальне покарання за відповідною статтею в країні становить сім років позбавлення волі.

Як повідомлялося раніше, 25 жовтня у Гомелі силовики затримали майже 30 людей за підписку на «екстремістські» Telegram-канали.

15 жовтня Суд Центрального району Мінська визнав екстремістським Telegram-канал білоруської лідерки Світлани Тихановської «Платформа Голос | Новини».

11 жовтня суд у Мінську всьоме арештував Сергія Крупеніча та Анастасію Крупеніч-Кондратьєву на 15 і 14 діб відповідно за «поширення екстремістських матеріалів».