Московський суд двічі оштрафував Google за невидалення інформації про війну РФ проти України
22 квітня 2022
22.04.2022

21 квітня суд Москви двічі визнав американську компанію Google винною у адміністративному правопорушенні за відмову видалити «недостовірну інформацію» про війну в Україні, у тому числі про кількість загиблих, «а також екстремістські висловлювання на адресу росіян і керівництва РФ».

Техгіганта спочатку зобов’язали до виплати штрафу у розмірі 4 млн рублів (близько $41 653). Пізніше того ж дня Google суд ухвалив, що Google вчинив ще одне адміністративне правопорушення — також невидалення даних про війну РФ проти України — та присудив компанію до сплати 7 млн рублів (приблизно $88 534).

Загальна сума штрафів Google становить 11 млн рублів ($139 126).

За словами судді, наприкінці березня Роскомнагляд п'ять разів надсилав Google повідомлення з вимогою видалити нібито «недостовірну інформацію». Зокрема йшлося про контент, опублікований на різних YouTube-каналах. Після того, як компанія проігнорувала заклики видалити так звані «фейки», 14 квітня регулятор звернувся до суду.

Як повідомлялося раніше, уряд РФ погрожував відеохостингу YouTube блокуванням за обмеження доступу до каналу Держдуми Росії.