Мобільні застосунки для чемпіонату світу з футболу, стежать за користувачами
16 листопада 2022
16.11.2022

Туристи та журналісти, що приїхали на Чемпіонат світу з футболу у Катар, повинні встановити два обов’язкових мобільних додатки. Це Ehteraz та Hayya. Проте права доступу, які вони запитують, заставляють подумати, що мова йде про шпигунське ПЗ.

Про це повідомляє The Register.

Мобільний застосунок Ehteraz є трекером Covid-19, а Hayya допоможе користуватися громадським транспортом та відвідувати стадіони. Додаток Ehteraz, який фіксує контакти між користувачами та використовується для того, щоб обмежити поширення коронавірусу, раніше потрапляла на очі фахівців з безпеки. Адже цей додаток вимагає віддалений доступ до медіафайлів – фото та відео. Окрім того, він може здійснювати дзвінки зі смартфону, на якому його встановлено. На додачу Ehteraz вимагає весь час тримати включеною геолокацію, а іще ця програма може зчитувати та записувати інформацію у файлову систему.

Відповідно, розробники цих додатків можуть отримати повний контроль над гаджетом користувача – і це не лише доступ до персональних даних юзера. Мова йде про можливість редагувати та отримувати інформацію та контент на пристрої. Не виключається й можливість віддаленого розблокування гаджета.

Том Лісемоуз Хансен, технічний директор і співзасновник фірми Promon, що займається кібербезпекою, розповів, що «програма отримує набагато більше даних від кінцевого користувача, аніж сказано в користувацькій угоді».

Уважно вивчивши ці два додатки, французьке агентство із захисту даних CNIL запропонувало відвідувачам Чемпіонату взяли із собою одноразовий телефон для цих інструментів. Керівник служби безпеки Норвегії дав подібну пораду своїм співвітчизникам

Управління комісара з питань інформації Великобританії повідомило, що вивчає вплив цих додатків на права громадян Великобританії на конфіденційність.

Раніше повідомлялося, що компанія забороняє програми та додатки, у яких не можна видалити обліковий запис.