Мінкульт продовжив обговорення проєкту про протидію дезінформацію
3 лютого 2020
3.02.2020

Міністерство культури, молоді та спорту продовжить обговорення проєкту закону про протидію дезінформації і доопрацює документ перед тим як вносити його на розгляд уряду. Про це в своєму телеграм-каналі повідомив очільник міністерства Володимир Бородянський.

“Наразі він (законопроект - Авт.) проходить тільки перший етап публічних обговорень, і ми дійшли висновку що цей етап має бути продовжений”, - написав міністр культури.

Він нагадав, що зараз йде обговорення документу професійною спільнотою, “вже проведена перша стратегічна сесія, де були виявлені основні блоки питань, які викликають дискусії і потребують додаткових професійних обговорень”. Тільки після цього міністерство готове буде представити проєкт закону, сказав Бородянський, і пообіцяв, що цей процес буде максимально прозорий.

Долучитися до обговорення готові члени комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики на чолі з головою Олександром Ткаченком. Вони поширили 3 лютого 2020 року заяву, в якій висловили стурбованість положеннями представленого законопроєкту. Зокрема, депутатам не подобається неспівмірність покарань за дезінформацію, широкі повноваження Уповноваженого з питань інформації, розподіл журналістів на професійних та решту і правова невизначеність самого тлумачення “дезінформація”.

“Вважаємо, що такі методи можуть призвести до наступу на свободу слова та служити підставою для тих, хто насправді нехтує роботою журналістів у звинуваченні влади у зворотніх діях. (...) ми готові надати Міністерству чіткі висновки проаналізованого проекту закону та долучитися до роботи над ним, розуміючи необхідність вжиття відповідних кроків в цьому напрямку”, - йдеться в заяві народних депутатів.

Під заявою підписалися голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, його заступники Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерос і рядові члени комітету Ліза Богуцька та Андрій Боблях.

Раніше Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» та представники інших медійних та правозахисних організацій виступили із заявою щодо законопроєкту про дезінформацію. У заяві медійники вважають “загрозливими для медіа та свободи слова законодавчі норми регулювання медійної сфери під приводом впровадження сучасних форм регуляції медіапростору та боротьби з інформаційною агресією”.