Мінцифри звернулося до Meta щодо розблокування українських блогерів та активістів у соцмережах
29 липня 2022
29.07.2022

28 липня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров написав листа Президенту з глобальної політики корпорації Meta Ніку Клеггу, щоб покращити процеси модерації українського контенту.

Про що йдеться у листі?

У повідомленні урядовець серед іншого від імені Міністерства цифрової трансформації подякував компанії Meta за підтримку, зокрема запровадження української версії для додатку соцмережі Facebook на iOS. Також він звернувся із проханням поділитися з українськими користувачами своїми списком правил з модерації публікацій українського регіону.

«Ми хочемо звернути вашу увагу на нову хвилю блокування українських лідерів думок, блогерів, волонтерів та активістів у Facebook та Instagram. В українському медіасередовищі почалася нова повномасштабна кампанія. Це реальна проблема, яка заважає поширенню правди про війну, та насправді стала перешкодою для надання допомоги військовим та цивільним, що її потребують», — зазначили у листі-зверненні до Meta.

Лист Мінцифри до Meta — Мінцифри

Чому відбуваються масові блокування?

Як пояснює Мінцифри, частина контенту у Facebook та Instagram блокується через автоматичні алгоритми соцмереж. Політика компанії щодо контенту не адаптована до реалій війни в Україні. Окрім автоматичних алгоритмів та штучного інтелекту, існує проблема в якості модерування контенту з України.

Частина блокувань відбуваються також через надмірну активність російських ботів, що масово скаржаться на публікації.

Як повідомлялося раніше, Instagram заблокував сторінку ведучої «Телебачення Торонто» Ярослави Кравченко.