Мінцифри запустило серіали, що навчатимуть українців цифрової грамотності
21 січня 2020
21.01.2020

Міністерство цифрової трансформації запустило освітню онлайн платформу для підвищення цифрової грамотності українців. На ній вже з’явилися освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».

У серіалах розповідатимуть про те, як знаходити інформацію онлайн, не вестися на фейки, відрізняти безпечні онлайн-ігри, налаштовувати конфіденційність, реагувати на негатив в мережі та адмініструвати завдання онлайн. Зазначається, що новий серіал виходитиме щомісяця.

«Кожен повинен мати право на безкоштовну освіту в цій сфері. Згодом це стане нашою національною конкурентною перевагою. Навчатися можна буде і в будь-якій комп'ютеризованій бібліотеці за нашою програмою»,– написав у своєму Facebook про запуск платформи міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Освітні серіали, через які Мінцифри навчатиме користувачів цифрової грамотності, розробила студія онлайн-освіти EdEra.

Як повідомляється на сайті міністерства, до 30 січня платформа працюватиме у тестовому режимі.

На онлайн-платформі також можна пройти тест на загальну цифрову грамотність. У міністерстві повідомляють, що згодом на платформі з’являться спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle курси, курси нових цифрових професій.

Раніше Мінцифри презентувало результати [дослідження](https://netfreedom.org.ua/article/bilshe-polovini-ukrayinciv-ne-volodiyut-bazovimi-cifrovimi-navichkami-[mincifri], за яким 37,9% українців мають цифрові навички на рівні “нижче середнього”, а ще 15,1% взагалі не володіють ними.