Мінцифри запустило офіційний ресурс з інформацією про державні послуги
31 серпня 2020
31.08.2020

Минулого тижня Мінцифри запустило Гід з державних послуг. Новину про це опублікувало на своїй сторінці Міністерство цифрової трансформації 27 серпня. Гід відтепер — офіційне джерело інформації про державні послуги в Україні.

Гід на на порталі Дія містить інформацію щодо 1 000 послуг — про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Залежно від сфери діяльності інформація на ресурсі розподілена за 17 категоріями, як-от соціальне забезпечення, громадянство та міграція, бізнес тощо. Також користувачі можуть просто ввести у пошуку назву послуги та отримати повну інформацію про неї.

Також інформація у Гіді впорядкована за 36 подіями. Таку структуру розробники запозичили в уряду Канади. Так, користувач може зайти на ресурс та вибрати зі списку ту інформацію, якої потребує, у форматі «У мене народилася дитина», «Я планую діяльність у сфері транспорту» тощо. При переході за посиланням відвідувач сайту отримує усю необхідну інформацію у зрозумілому та структурованому форматі.

Одне із важливих завдань Гіду — мінімізувати побутову корупцію та необхідність посередників.

Нагадаємо, що раніше уряд уже схвалив законопроєкт про електронне ведення трудової діяльності.