Мінцифри та Apple спільно проведуть перепис населення 2022-2023 — Меморандум про співпрацю
1 грудня 2021
1.12.2021

30 листопада Міністерство цифрової трансформації та компанія Apple підписали Меморандум про співпрацю, який зокрема передбачає спільне проведення запланованого перепису населення 2022-2023.

Про це йдеться на сайті Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади України.

З української сторони документ підписав віце-прем’єр-міністр України міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, від компанії Apple Inc. — директор зі взаємодії з органами державної влади країн та регіонів Марк Леннон.

Відповідно до тексту документа сторони:

  • співпрацюватимуть у рамках запланованого перепису населення 2022-2023. Україна стане другою країною у світі після США, що проведе такий перепис у співпраці з Apple;
  • ділитимуться досвідом та експертизою у проектах, пов'язаних з переходом до режиму paperless, та щодо покращення досвіду взаємодії громадян з органами державної влади;
  • розвиватимуть застосунок Дія для платформи iOS;
  • розвиватимуть ініціативи з цифрової грамотності;
  • розроблятимуть ініціативи щодо залучення цифрових технологій у сфері охорони здоров’я.

Також Мінцифри та Apple створять робочі групи, які відповідатимуть за розробку планів відповідно до узгоджених ініціатив, надаватимуть експертну підтримку та проводитимуть зустрічі для роботи над спільними проєктами.

Крім того, Apple співпрацюватиме з Мінветеранів — допомагатиме в цифровізації та аудиту ветеранів, ведення електронних записів про стан здоровʼя ветеранів поточними напрацюваннями щодо збору та обробки інформації з гаджетів від компанії Apple.

Як повідомляє Українська правда, у 2023 році в Україні проведуть перепис населення — вперше з 2001-го року та вдруге за часів незалежності.

8 вересня бюджетний комітет Верховної Ради погодив суму у 82 млн грн на початкову підготовку до процесу. Анонімні анкети можуть містити близько 50 різноманітних питань, що будуть стосуватись економічних, соціальних та демографічних факторів. Зокрема визначатимуть скільки людей де саме мешкає, де вони працюють та чи працюють взагалі, яку мають освіту, сімейний стан, етнічне походження, мовні ознаки тощо. У 2023 році також планують вирахувати точну кількість внутрішньо переміщених осіб та тих, хто виїхав працювати за кордон.

Український уряд планує провести перепис комбінованим методом: для дослідження використають як електронні дані, так і інформацію з анкетування.

За оцінкою Державної служби статистики, чисельність населення України станом на жовтень 2021 року складає 41,3 мільйона осіб.

Раніше ми розповідали про головні тези дискусії про свободу інтернету та цифрові права Українського форуму з управління інтернетом, що відбувся 11 листопада.