Мінцифри провів брифінг про забезпечення шкіл інтернетом та дистанційне навчання
1 вересня 2020
1.09.2020

31 серпня заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку інфраструктури Олександр Шелест провів брифінг щодо підключення українських шкіл до якісного інтернету. На брифінгу обговорили, яка ситуація з підключенням шкіл до інтернету та чи зможуть школи організувати дистанційне навчання.

Шелест зазначив, що хоча сьогодні Міносвіти не планує повсюдного дистанційного навчання, розглядати його можливість потрібно. За підрахунками Мінцифри, 2531 українська школа розташовані в населених пунктах, де немає жодного оптичного провайдера. Це означає, що не лише школи, але й учні та вчителі не мають можливості підключитися до Інтернету тут.

Підключення таких закладів до мережі, як зазначив Шелест, — завдання місцевої влади, оскільки понад 90% шкіл — це комунальні заклади. Видатки на підключення та утримання таких закладів здійснюється з обласних та місцевих бюджетів. Від держави можна отримати освітню субвенцію. Вартість підключення цих 2,5 тисяч шкіл до Інтернету, за оцінками Мінцифри, — до 720 млн гривень. Грошей у бюджеті на це залишається достатньо.

Заступник міністра зазначив, що минулого тижня Міносвіти та Мінцифри надіслало спільний лист на обласні органи влади, де подали інформацію про бюджети та технічні вимоги до такого підключення.

Нагадаємо, раніше співзасновник сервісу онлайн-освіти Prometheus Іван Приймаченко розповів для Інтернет Свободи про перспективи дистанційного навчання в Україні у 2020-му.