Мінцифри презентувало мобільний додаток “Дія”
6 лютого 2020
6.02.2020

Міністерство цифрової трансформації офіційно презентувало мобільний додаток “Дія”, яка дозволить користувачам зберігати всі документи у електронному вигляді. Через додаток можна буде також користуватися посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу у смартфоні. На презентації “Дії” повідомили, що робота над додатком тривала півроку. Третім сервісом для водіїв згодом стане “автоцивілка”, кажуть керівники проєкту.

“Дія” вже доступна для завантаження у App Store чи Google Play безкоштовно.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що доступ до цифрових паспортів, а також можливість ідентифікації через смартфон під час медичного обслуговування, банківських операцій українці отримають до кінця зими. Доступними стануть також цифрові студентські квитки, ID-картка та закордонний паспорт.

Президент також заявив, що головна мета його команди - запровадити електронне голосування на виборах.

фото Офісу президента

“Загалом наша мета – зробити так, щоб усі відносини з державою людина могла здійснювати за допомогою смартфона й інтернету. У тому числі – голосувати на президентських, парламентських чи місцевих виборах. Це наша мрія, і ми це зробимо. Це виклик амбітний, але досяжний”, – заявив Зеленський.

За словами Мстислава Баніка, керівника проєкту “Дія”, планується, що до кінця року додатком користуватиметься 10 мільйонів українців.

Нагадаємо, у грудні 2019 року для бета-тестування "Дії" були відібрані 38 тисяч користувачів.