Ми плануємо перепис населення за допомогою онлайн-інструментів – прем’єр-міністр Гончарук
5 листопада 2019
5.11.2019

Премʼєр-міністр Олексій Гончарук підтвердив, що у 2020 році уряд планує провести Всеукраїнський перепис населення за допомогою онлайн-інструментів. Він також додав, що у бюджеті закладені кошти на перепис, але як саме від пройде, ще не вирішено.

Про це він повідомив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV 4 листопада.

“Ми подивилися на різну практику перепису у світі і шукаємо можливість зробити перепис максимально з урахуванням онлайн-інструментів, стимулювати людей самостійно заповнювати інформацію про себе онлайн”, – заявив Гончарук.

Прем’єр-міністр додав, що Україна зараз як держава оперує надзвичайно не точними, не якісними даними, а рівень похибки “іноді жахливий”. За словами голови уряду, “наступного року має з’явитися єдина централізована база даних. Це те, що дасть можливість нормально економити”.

За даними держбюджету внесеного до першого читання, на перепис населення було передбачено 3,4 млрд грн, з них 1,322 млрд грн - на оплату праці переписувачів.

Нагадаємо, за три роки покриття швидкісним інтернетом території України має зрости до 90%, а 4G буде навіть у невеликих селах. Це стане можливим завдяки підписаному 29 жовтня меморандуму між чотирма провідними мобільними операторами та прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.