Ми можемо навчати бійців диджитал гігієни і критичного мислення — заступниця міністра оборони
11 березня 2020
11.03.2020

Міністерство оборони України планує навчати військових “діджитальної гігієни і критичного мислення”. Про це в інтерв’ю Укрінформ повідомила заступниця міністра оборони Аліна Фролова. Міністерство також розглядає можливість введення обмежень щодо публікації інформації у мережі.

“Треба розуміти, що якщо людина в армії, то вона не може фотографувати і викладати фото з геолокацією, вона не може публікувати, в якому підрозділі вона знаходиться, вона не може робити багато інших речей, які собі дозволяє людина без погонів...Такі обмеження, до речі, існують у всіх арміях світу, вони там діють – і військові розуміють, чому повинні цьому підкорятися”,– зазначила Фролова.

За словами заступниці міністра, є інформація про розсилки SMS повідомлень українським військовим.

“Є установки, які дозволяють на лінії розмежування розкидати есемески – й наші бійці періодично можуть отримувати повідомлення про те, що «на вас чекають вдома», що «покиньте позиції», тобто ті речі, які можуть психологічно на них впливати”, – розповіла заступниця міністра.

У міністерстві вважають, що військові мають бути свідомі щодо своєї активності у соцмережах та не радять встановлювати на телефони російські додатки, через які можна ідентифікувати особу.

Політики, які регламентуватимуть поведінку військових у інтернеті, наразі розробляються.

Нагадаємо, офіційне видання Міністерства оборони України “АрміяІнформ” провело власне дослідження щодо безпеки військових в соціальних мережах. За даними опитування майже 70% військовослужбовців щодня користуються соціальними мережами.