Meta знешкодила найбільшу з початку війни мережу ботів, що займалась російською пропагандою
27 вересня 2022
27.09.2022

Ця мережа націлювалась на Європу та поширювала фейковий контент про війну в Україні. За даними Meta Platforms, мережа використовувала більше 60 спеціально створених веб-сайтів, які імітували новинні ресурси.

Про це повідомляє AP.

Мережа підробних сайтів була підсилена сотнями фейкових бот-акаунтів у соцмережах, які поширювали кремлівську пропаганду про вторгнення в Україну. Ці сайти імітували такі відомі ресурси як The Guardian та Der Spiegel.

Компанія Meta заявляє, що їй вдалося оперативно виявити та відключити цю мережу, перш ніж вона змогла завоювати велику аудиторію. Тим не менш, у Meta назвали цю платформу найбільшою та найскладнішою російською пропагандистською мережею ботів з початку вторгнення. Загальна кількість бот-акаунтів, долучених до мережі, перевищила 1600. Вони займалися поширенням пропаганди серед аудиторії в Німеччині, Італії, Франції, Великобританії та Україні.

Ці підробні облікові записи діяли не лише у Facebook та Instagram, а також на інших платформах, зокрема Telegram і Twitter. Мережа була активна протягом усього літа. Незвичайним було те, що декілька разів контент, поширюваний цією мережею, публікували офіційні сторінки російських посольств у Європі та Азії у Facebook. Девід Агранович, директор із запобігання загрозам Meta сказав: «Я думаю, що це, мабуть, найбільша і найскладніша операція російського походження, яку ми зірвали з початку війни в Україні на початку цього року».

Діяльність мережі першими помітили журналісти-розслідувачі в Німеччині. Коли Meta почала розслідування, виявилося, що її автоматизовані системи модерування уже видалили багато фейкових облікових записів. Проте загалом тисячі людей стежили за фейковими профілями в мережі Facebook.

Як повідомлялося раніше, ще у серпні дослідники виявили, що для поширення своїх наративів Росія використовує акаунти своїх посольств у різних країнах світу.