Meta заплатить понад $725 млн штрафу через порушення, пов’язані з Cambridge Analytica
28 грудня 2023
28.12.2023

Штраф буле сплачено в рамках мирової угоди по колективному позову. Ця сума стане найбільшою, яку компанії сплачували через витоки приватної інформації.

Про це повідомляє Reuters.

У колективному позові Meta звинувачували у тому, що вона дозволила третім особам, в першу чергу, компанії Cambridge Analytica, отримати доступ до особистої приватних даних її користувачів, не повідомляючи їх про це.

Компанія погодилась на це рішення в рамках судового позову, який розглядається з 2018 року. Адвокати авторів позову підкреслюють, що цей штраф є найбільшим, який коли-небудь сплачувався щодо конфіденційності користувацьких даних. Окрім того, це найбільший штраф і для компанії Meta. Штраф дозволить вирішити позов у позасудовому порядку.

Цікаво, що хоча Meta й погодилась сплатити штраф, вона не признала себе винною і погодилась на виплату виключно «в інтересах суспільства, колективу компанії та акціонерів». Деякі джерела підкреслюють, що Meta погодилась на цей штраф через побоювання того, що суд призначить ще більшу суму виплати. Meta прокоментувала факт штрафу, додавши, що за останні три роки вона значно покращила захист даних своїх користувачів та запровадила комплексну програму, яка повинна змінити попередні практики.

Адвокати позивачів так прокоментували це рішення: «Це історичне врегулювання стане основою майбутнього суттєвого полегшення для таких справ, які стосуються конфіденційності даних».

Рішення Meta має бути ще схвалене федеральним суддею у Сан-Франциско.

Нагадаємо, що Cambridge Analytica – це організація, яка використовувала платформу Facebook для агрегації даних про користувачів та отримала через власні додатки доступ до понад 87 млн профілів. Ці дані компанія отримувала без згоди користувачів. На виборах понад 20 країн світу використовувались маніпулятивні інструменти, які стали можливими через інструменти Cambridge Analytica.

Про те, що Meta погодилась на мирову угоду в історії з Cambridge Analytica, стало відомо ще у вересні.