Meta видалила російських тролів, які виправдовували війну проти України
5 серпня 2022
5.08.2022

Компанія Meta повідомила про видалення декількох мереж акаунтів, які займалися скоординованою поведінкою, що серед іншого виправдовувала вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє The Hill з посиланням на звіт Meta про загрози Quarterly Adversarial Threat Report.

Однією з мереж тролів керували із Санкт-Петербурга. Її назва — «Cyber Front Z». Глобальна мета учасників Cyber Front Z — створення видимості підтримки вторгнення Росії в Україну.

Співробітники працювали у Cyber Front Z позмінно сім днів на тиждень. Їхня діяльність в основному зводилась до коментарів дописів закордонних відомих особистостей на підтримку України. В коментарях вони підтримували дії російської армії. Жертвами Cyber Front Z були Анжеліна Джолі, Морган Фрімен, міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс та декілька інших знаменитостей.

Для координації діяльності мережа використовувала канал у Telegram.

Cyber Front Z витратила майже $1,5 тисяч на рекламу у Facebook та Instagram. Компанія дійшла висновку у своєму звіті, що Cyber Front Z не вдалося досягти суттєвих успіхів в рамках цієї операції.

У Meta вважають, що діяльність цієї мережі дотична до активності російського Агентства інтернет-досліджень (IRA) — відомої фабрики тролів, яка поширювала дезінформацію під час президентських виборів у США 2016 року.

Загалом компанія Meta заблокувала 45 облікових записів у Facebook, більше тисячі у Instagram. У звіті повідомляється, що більше половини акаунтів у Instagram були видалені автоматизованими інструментами майже відразу після їхнього створення через те, що вони були віднесені до неавтентичних облікових записів.

Раніше ми розповідали про те, як упізнати тролів та знайти їхню мережу, а також про те, як Meta працює з ботами та тролями.