Meta скоротила відділ, який займався боротьбою з фейками в Facebook та Instagram
21 квітня 2023
21.04.2023

В новій серії звільнень компанії Meta опинились більшість співробітників команди, що відповідала за боротьбу з дезінформацією.

Про це повідомляє The Verge.

До скорочення до цієї команди входило 50 осіб, скільки залишилось після анонсованих компанією декілька днів тому звільнень, наразі невідомо. Ті співробітники, які залишились працювати, будуть долучені до інших команд – «груп безпеки та довіри», учасники яких виконували схожу роботу.

«Ми, як і раніше, зосереджені на просуванні наших зусиль щодо доброчесності та продовжуємо інвестувати в команди та технології для захисту нашої спільноти», — сказав представник Meta Дейв Арнольд.

Звільненню співробітників команді по протидії фейкам передував звіт Консультативної наглядової ради, в якому команду розкритикували у її боротьбі з фейками про Covid-19. У заяві наглядової ради сказано: «поки Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) продовжує назвати COVID-19 міжнародною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, Meta повинна зберігати свою поточну політику щодо контенту, що стосується коронавірусу. Це означає, що компанія повинна продовжувати видаляти дезінформацію про COVID-19, яка може безпосередньо нести ризик для користувачів. Проте Meta має підготувати заходи на момент скасування декларації ВООЗ, щоб захистити свободу вираження поглядів та інші права людини в цих нових обставинах».

Претензії до модерування контенту, особливо того, що стосується війни в Україні, до Meta висловлювалися давно й часто. Компанії довелося захищатися в тому, що у неї не працюють модератори з Росії, а з контентом українців працюють лише українські модератори.