Meta Platforms активно блокувала бот-мережі, що поширювали шпигунське ПЗ
11 січня 2023
11.01.2023

В бот-мережі входили акаунти із США, Китаю, Росії, Ізраїлю та Індії, а жертвами їх були цілі з США, України та Великобританії.

Про це повідомляє Hacker News https://thehackernews.com/2022/12/facebook-cracks-down-on-spyware-vendors.html

Компанія Meta Platforms з 2017 року ліквідувала понад 200 прихованих операцій впливу, які охоплювали приблизно 70 країн. Одночасно з цим Meta заблокувала бот-мережі, які управлялися постачальниками шпигунського програмного забезпечення, зокрема в Китаї, Росії, Ізраїлі, США та Індії.

Жертвами цих інструментів стеження були користувачі з близько 200 країн світу. У своєму звіті компанія повідомляє, що індустрія шпигунського ПЗ та стеження за наймом (surveillance-for-hire), в основному, націлена на журналістов, активістів та політиків, в першу чергу, представників опозиції. «Завдяки шпигунському ПЗ їх дані збирають, компрометуючи їхні пристрої та облікові записи в інтернеті».

Найбільше подібних нападів були здійснені на США – там було виявлено 34 операції такого впливу. На другому місці по цьому показнику опинилась Україна із 20 операціями, на третьому - Велика Британія (16 операцій).

Натомість трьома найбільшими географічними джерелами мереж атак та компрометацій акаунтів за той самий період часу були Росія (34), Іран (29) і Мексика (13).

Такі операції часто є кросплатформенними і вони атакують людей за межами Facebook та Instagram, охоплюючи Twitter, Telegram, TikTok, Blogspot, YouTube, Odnoklassniki, VKontakte, Change[.]org, Avaaz і LiveJournal.

Одночасно із цим, Meta підкреслила «швидке зростання» використання зображень профілів, створених за допомогою методів штучного інтелекту, таких як генеративні змагальні мережі (GAN). Це дозволяло зловмисникам видавати шахрайські облікові записи за оригінальні та уникнути виявлення.

Раніше Facebook видаляла бот-мережі, що працювали на певні політичні сили.