Meta отримала новий штраф та заборону на традиційний таргетинг реклами
4 січня 2023
4.01.2023

Ірландська комісія із захисту даних наклала на Meta штраф у розмірі 390 млн євро та заборонила показувати рекламу на основі персональних даних.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Штраф було накладено на власника сервісів Facebook, Instagram та WhatsApp через порушення конфіденційності даних. Сума у 390 млн євро, по суті, є відразу двома штрафами. Перший у розмірі 210 млн євро стосується порушення GDPR відносно користувача Facebook з Австрії, а 180 млн євро – це штраф, отриманий у відповідь на скаргу юзера Instagram з Бельгії.

Окрім штрафу, компанія отримала заборону на використання користувацької угоди як основи для збору інформації про користувачів та демонстрації таргетованої реклами своїм користувачам з ЄС. Іншими словами, Meta не повинна показувати своїм користувачам рекламу на основі їх власних даних.

Це рішення негативно відіб’ється на бізнес-моделі соціальних сервісів, які монетизують величезні об’єми інформації про користувачів, якими вони володіють. Таку рекламу можна буде показувати, але виключно після явної згоди користувачів. Тепер Meta повинна запитувати користувачів, чи погоджуються вони бачити рекламу, що заснована на їх даних. У випадку відмови користувачів дивитись таку рекламу, вони не повинні бути обмежені щодо функцій онлайн-сервісів чи мобільних додатків Meta.

Проте потрібно розуміти, що Meta може використовувати неперсоналізовану інформацію про користувача для демонстрації йому реклами, до прикладу, даних про його місцезнаходження. Проте рекламодавці завжди були зацікавлені у якомога точнішому таргетингу – націлюванні рекламних оголошень.

Європейська рада із захисту даних висловилась проти таргетованої реклами наприкінці грудня.