Meta буде відповідати у суді через смерть 14-річної дівчинки-підлітка
23 вересня 2022
23.09.2022

Моллі Рассел покінчила з собою в 2017 році після перегляду матеріалів про самоушкодження, самогубство та депресію в таких соціальних мережах, як Instagram і Pinterest. Серед відповідачів на суді щодо її самогубства будуть присутні представники великих технологічних компаній.

Про це повідомляє BBC.

Історія Моллі Рассел, 14-річної дівчинки-підлітка, що зчинила самогубство, стала поштовхом для нового законодавства, яке регулюватиме великі технологічні компанії. Прийняттю закону сприятимуть результати судового розгляду її справи. В суді щодо смерті дівчинки братимуть участь представники компаній Pinterest та Meta Platform, якій належить Instagram.

Ймовірно, Meta у своїх свідченнях повинна буде згадати факт оприлюднення документів колишнім співробітником і інформатором Френсіс Хоген. Серед них - дослідження впливу платформи на психічне здоров’я молодих людей.

За останні шість місяців свого життя Моллі використовувала свій обліковий запис Instagram до 120 разів на день, поставивши лайк понад 11 тис матеріалів. Її активність щодо використання Pinterest була не меншою – біля 15 тис разів. В контенті, який її цікавив, був матеріал, присвячений самогубствам та самоушкодженням.

Енді Берроуз, керівник відділу безпеки дітей в Інтернеті в NSPCC, Національній агенції по запобіганню жорсткому поводженню з дітьми, сказав: «Смерть Моллі — це трагедія, яка надто пов’язана з усіма батьками, які хвилюються про ризики, з якими стикаються їхні діти в Інтернеті. Але ця історія дозволить вперше побачити, як представників великих технологій допитують під присягою про те, як їхні продукти могли сприяти смерті дитини».

Як повідомлялося раніше,Каліфорнія наближається до остаточного прийняття законопроекту про безпеку дітей в Інтернеті