Мешканку Сум покарають за поширення дезінформації про роботу СБУ
3 квітня 2020
3.04.2020

Поліція Сумської області склала адміністративний протокол на 34-річну громадянку за допис у соцмережах, у якому вона закликала людей телефонувати на “гарячу” лінію Служби безпеки України з приводу завищення цін на медичні маски під час поширення коронавірусу в Україні. Адмінпротокол складено за статтею 171-3 Кодексу про адмінправопорушення (Поширення неправдивої інформації - ред.).

За короткий час допис став популярним, а на лінію СБУ почали масово надходити хибні дзвінки, оскільки питання завищення цін на медичні маски не стосується компетенції та підслідності служби.

“Хочу підкреслити, що будь-яка інша інформація, отримана не з офіційних джерел, не може бути підставою для довіри. А в даному випадку ми маємо факт саме поширення чуток у вигляді публікації від імені державного органу неправдивої інформації. Як наслідок – громадськість введена в оману, куди насправді слід повідомляти про виявлені факти порушення правил цінового регулювання”, – прокоментував Вадим Теличко, начальник Сумського районного відділу поліції.

Максимальне покарання за таке порушення – виправні роботи до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Допис із закликом телефонувати на “гарячу” лінію СБУ користувачка видалила, втім заявила, що не розуміє, в чому вона винна і сподівається уникнути покарання.

Нагадаємо, з початку карантину через поширення коронавірусу в Україні кіберполіція зафіксувала 228 випадків поширення дезінформації щодо пандемії та ідентифікувала 116 осіб, які цю інформацію розповсюджували.