Мешканці 65% сіл не мають доступу до швидкісного інтернету — дослідження Мінцифри
31 липня 2020
31.07.2020

5,75 мільйонів українців не мають можливості підключитися до швидкісного інтернету. При цьому 4,2 мільйони людей живуть там, де немає жодного оператора. 1,55 мільйони мають таку можливість, але не підключаються до оптичного інтернету через його дороговизну. Такі дані дослідження, які презентували в Міністерстві цифрової трансформації.

Загалом в Україні без широкосмугового доступу до інтернету 65% сіл та 2% міст. Це 17 310 населених пунктів по всій Україні.

“До якісного оптичного інтернету також не підключено 40% шкіл, 92% бібліотек, 37% лікарень. І здебільшого вони теж розміщені в селах та невеликих містах. Це зокрема означає, що школи не можуть організувати дистанційне навчання в період карантину, а лікарні – впроваджувати телемедицину та повноцінно консультувати онлайн”, — пише у своїй колонці міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами Міністерство вперше за історію України не просто збирало інформацію, але й перевіряло її. Він не деталізував як це робили. Лише навів приклади, коли заступники голів облдержадміністрацій з цифровізації виявляли невідповідності між заявленими та реальними показниками.

Такий аналіз дозволив порахувати скільки коштів потрібно на те, щоб кожен українець мав доступ до якісного інтернету, пишуть в Мінцифри. Загалом це 5,4 мільярдів гривень: 3,3 мільярди — на підключення волокно-оптичними мережами, 2,1 мільярди — на локальні мережі WiFi. В Мінцифри очікують, що ці витрати профінансують з місцевих та державного бюджету.

До 2024 року міністерство планує підключити до інтернету 95% закладів соціальної інфраструктури. Такий же відсоток сільського населення повинен мати можливість підключитись до інтернету із швидкістю не менше 100 Мбіт/с. Загалом в планах, що за чотири роки фіксованим Інтернетом зі швидкістю не менше 30 Мбіт/с будуть користуватися 75% українців.

Нагадаємо, за даними дослідження Мінцифри 37% лікарень в Україні все ще не мають якісного доступу до інтернету.