Менше податків та перешкод: як уряд розвиватиме швидкісний 4G
24 грудня 2019
24.12.2019

Уряд планує зменшити податки для мобільних операторів та усунути перешкоди для впровадження 4G. У свою чергу оператори зобов’язані забезпечити покриття мобільним інтернетом до 90% населених пунктів України, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Окрім підписаного меморандуму між міністерством та операторами, до кінця року планують створити робочу групу, яка визначить термін «коефіцієнт придатності радіочастотного ресурсу». Він вплине на розмір рентної плати за користування радіочастотним ресурсом залежно від придатності спектру.

Мінцифри сприятиме внесенню до Верховної Ради законопроєкту, яким запроваджуватиметься принцип технологічної нейтральності та можливості передачі радіочастотного ресурсу від одного оператора до іншого на комерційній основі. Міністерство також підтримає встановлення відповідальності за невиконання вимог законодавства про доступ до будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж.

У Мінцифри працюють над постановою, яка вплине на зменшення вартості ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. Плануються зміни щодо щорічного збільшення кроку платежів для кожного наступного року після 5 років дії ліцензії з 10% встановленої вартості на 5%.

На початку наступного року Мінцфири і Генштаб закінчать розробку плану по вивільненню діапазонів 700 МГц, 800 МГц, 900 МГц.

Нагадаємо, міністерство цифрової трансформації почало тестувати мобільний додаток “Дія” з електронними посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію авто. 38 тисяч користувачів були відібрані для тестування бета-версії додатку.