Медійники виступили із заявою щодо законопроєкту про дезінформацію
27 січня 2020
27.01.2020

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір» та представники інших медійних та правозахисних організацій виступили із заявою щодо законопроєкту про дезінформацію. У заяві медійники вважають “загрозливими для медіа та свободи слова законодавчі норми регулювання медійної сфери під приводом впровадження сучасних форм регуляції медіапростору та боротьби з інформаційною агресією”.

Медіарух вважає, що норми у законопроєкті передбачають втручання у журналістську діяльність, можуть обмежити свободу слова та створюють механізми контролю за інформаційним простором. Підписанти заяви радять Міністерству культури, молоді і спорту не реєструвати цей законопроєкт у парламенті, а політикам і депутатам його не підтримувати. Ініціаторам законопроєкту радять повернутися до розробки концепції боротьби з дезінформацією із залученням українських та міжнародних експертів.

Серед проблемних у законопроєкті моментів представники медіаруху вважають: “введення дуже вузького поняття дезінформації, запровадження кримінальної відповідальності за дезінформацію, серйозне та безпідставне звуження прав журналістів і позбавлення їх захисту шляхом запровадження поділу на "професійних журналістів" та "журналістів".

Також медійники критикують запропоноване у законопроєкті “створення спеціального механізму для державного втручання в інформаційну сферу – Уповноваженого з питань інформації – і наділення його надзвичайно широкими і монопольними повноваженнями у сфері інформації, без наявності достатніх запобіжних механізмів проти зловживань”.

У заяві також звертають увагу на неоднозначно прописані вимоги у законопроєкті “Про медіа” до реєстрації онлайн-медіа, регулювання іноземних медіа, відсутність дієвого механізму протидії монополіям на медіаринку та нечітка процедура формування органу співрегуляції.

Нагадаємо, 17 січня 2020 року Міністерство культури, молоді та спорту презентувало законопроєкт про протидію дезінформації. Більше про те, що він передбачає, читайте на нашому сайті.