Макрон підписав закон про спецподаток для технологічних гігантів
26 липня 2019
26.07.2019

Президент Франції Еммануель Макрон підписав закон, яким вводиться спеціальний податок для технологічних компанії, який зобов’язує їх сплачувати 3% із доходів, отриманих на території країни. Франція стала першою країною, яка ввела подібне регулювання. Податок застосовується з початку 2019 року.

Фото: Reuters

Як пише Bloomberg, у першу чергу податок торкнеться американських технологічних гігантів Facebook, Google, Amazon та Apple. Група лобістів ASIC, до складу якої входять Amazon.com Inc., Facebook Inc. та Google, подасть скарги на податок до Єврокомісії, заявив глава групи Джузеппе де Мартіно. Він вважає, що нове оподаткування техкомпаній порушує правила внутрішнього ринку ЄС.

Подання скарги від ASIC ще не гарантує, що Єврокомісія розпочне відповідне розслідування.

Новим податком обкладатиметься будь-яка технологічна компанія з доходом понад 750 млн євро, з яких не менше 25 млн євро заробляються у Франції.

Франція очікує, що новий податок принесе близько 200 мільйонів євро у бюджет країни вже цього року, а у 2020 році – вже 650 мільйонів євро. Загалом під податок Франції щодо технологічних гігантів потрапляють близько 30 компанії, більшість з яких американські – Google, Amazon, Facebook і Apple. Втім під нове оподаткування потраплять і французькі компанії, серед яких French Criteo.

Франція вже давно просувала ідею про те, що такі компанії мають обкладатися зборами, базуючись не лише на фізичній присутності, а й на цифровій. Наразі Британія, Австрія, Італія та Іспанія також розглядають можливість введення аналогічного податку.

Адміністрація Трампа активно критикує нове оподаткування. Раніше Трамп наказав провести розслідування того, чи не є така політика дискримінаційною щодо американських техгігантів.

Нагадаємо, 4 липня 2019 року Національна асамблея Франції ухвалила закон, який дозволить штрафувати соцмережі за мову ворожнечі. Якщо нові положення будуть повністю схвалені, а для цього потрібне ще голосування Сенату, верхньої палати парламенту Франції, то у онлайн-платформ буде 24 години на видалення контенту з мовою ворожнечі з моменту.