Lifecell — перший мобільний оператор, який дозволяє ділитись електронними документами у Дії
21 грудня 2020
21.12.2020

Український мобільний оператор lifecell почав застосовувати шеринг електронних документів, що засвідчують особу через додаток Дія, для реєстрації мобільного номера.

Про це повідомили в пресофісі Мінцифри.

Щоб юридично оформити свій номер, потрібно:

  • подати заяву на реєстрацію номера до магазину lifecell
  • відкрити документ, що посвідчує особу в застосунку Дія на смартфоні та назвати згенерований номер штрихкоду
  • оператор вводить цей номер у систему та направляє запит на отримання копії цифрового документа
  • підтвердити запит — тоді копія документа опиняється в системі lifecell
  • оператор приймає електронні версії документів. Для цього їх потрібно відкрити у застосунку Дія та продемонструвати працівнику lifecell

Також необхідно підтвердити користування SIM-картою одним із способів — надати SIM-карту для перевірки, вказати в заяві одноразовий пароль, відправлений оператором на абонентський номер, який реєструється або вказати в заяві секретне слово, встановлене відповідно до процедури оператора.

Для віддаленої реєстрації номера на свої паспортні дані або ж віддаленого укладення індивідуальних контрактів lifecell пропонує можливість авторизації за допомогою BankID. Реєстрація номера можлива ще й через підключення Мobile ID — електронного цифрового підпису.

Міністерство цифрової трансформації нагадує, що реєстрація мобільного номера є найбільш дієвим методом для захисту SIM-карти від шахрайства.

Раніше Мінцифра повідомила, що Україна отримає фінансування в розмірі 128 млн грн від Уряду Швеції і Програми розвитку ООН на підтримку електронних та інклюзивних сервісів для вразливих груп населення України.