Криптокомпанію BitPay оштрафували за фінансові операції в окупованому Криму
19 лютого 2021
19.02.2021

18 лютого Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оштрафувало найбільший платіжний криптопровайдер BitPay на суму у 507 тисяч доларів за здійснення заборонених діджитал-транзакцій на територіях, що перебувають під санкціями, зокрема в Криму.

Про це повідомляє OFAC.

BitPay, приватна біткоїн-компанія в Атланті, Джорджія, давала змогу особам, що перебували у Криму, на Кубі, у Північній Кореї, Ірані, Судані та Сирії, укладати угоди з продавцями у США та інших країнах. Ці дії порушили указ про «Блокування власності окремих осіб та заборона на здійснення певних трансакцій стосовно Кримського регіону України», який у 2014 році підписав президент США Барак Обама. Указ надає право Міністру фінансів США накладати додаткові санкції на осіб і компанії, що працюють в Криму та забороняє здійснювати бізнес-діяльність на території Криму.

«Ми повністю кооперували з OFAC та раді вирішенню питання. Регулювання містило дуже маленьку кількість транзакцій з несанкціонованими особами (2,102), що відбулися з 2013 по 2018 роки. Кожна з них вартувала менше $100, у підсумку $128 582,61 та стосувалась сфер на зразок хостинг-сервісу та ігор. OFAC встановила порушення не критичними»,прокоментував представник BitPay.

Раніше Верховна Рада схвалила законопроєкт, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського бюджету.