В анексованому Криму провайдери блокують 12 українських сайтів та соцмережі – моніторинг
8 квітня 2019
8.04.2019

Десять провайдерів у окупованому Криму повністю блокують 12 українських сайтів та дві соцмережі, ще 28 сайтів заблоковані частково. Це дані нового моніторингу за лютий-березень 2019 року Кримської правозахисної групи (КПГ).

Загалом Кримська правозахисна група перевірила чи є доступ до 34 українських інформаційних сайтів у десяти провайдерів, які надають телекомунікаційні послуги в дев’яти населених пунктах Криму: БелНет (Білогірськ), SevStar (Севастополь), КСТ (Сімферополь), Мечта (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Сиваш-нет (Красноперекопськ), Orange-net (Бахчисарай), Волна-мобайл (Джанкой).

grafic

Дані моніторингу Кримської правозахисної групи за лютий-березень 2019 року.

За даними моніторингу, десять провайдерів повністю блокують 12 сайтів – “Чорноморська телерадіокомпанія”, “Цензор.нет”, “След.нет”, “5 канал”, “15 хвилин”, “Фокус”, “Депо”, “Українська правда”, “РБК”, “Укрінформ”, “Главком”, “Uainfo”, а сайти “Громадського радіo” та “Главное” – 9 з 10 провайдерів.

Крім сайтів, у Криму заблоковані дві соціальні мережі – Telegram та LinkedIn. Правозахисники вказують на погіршення ситуації порівняно з минулорічним моніторингом. Так, деякі сайти почали блокувати більше провайдерів, а до списку частково заблокованих сайтів додався – 112.ua. Його заблокував 1 з 10 провайдерів.

«При цьому всього кілька сайтів заблоковано з посиланням на вимоги Роскомнадзора. В основному, з сайтами не встановлюється з’єднання або на екрані з’являється напис «Помилка 403». Провайдери блокують навіть ті сайти, які не внесені до реєстру заборонених в Росії. Підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть в законодавстві РФ», – йдеться у моніторингу Кримської правозахисної групи.

sled net dlya sajta

Скрішот КПГ: Роз’яснення керченського провайдера «Боспортелеком» про блокування сайтів

Правозахисники КПГ наголошують, що результати моніторингу підтвердили тенденцію обмеження свободи слова та доступу до інформації в окупованому Криму. А у контрольованому Кремлем медіапросторі розпалюється ворожнеча до українців, мульман, кримських татар, що в умовах відсутності доступу до альтернативних джерел інформації, робить кримчан більш вразливими до російської пропаганди.

«Дії російської влади в Криму призводять до знищення плюралізму думок і фактичної заміни незалежних ЗМІ джерелами державної російської пропаганди», – підсумовують правозахисники.

Нагадаємо, РНБО продовжила на три роки санкції проти «Яндекс». Відповідно до нового указу Президента, санкції проти російської компанії «Яндекс» також посилюються в частині блокування активів, обмеження торговельних операцій. До блокування російський пошуковик перебував у п’ятірці найбільш популярних сайтів в Україні.