Короткотерміновий шатдаун у Білорусі пов’язують зі спробами заблокувати Telegram
18 серпня 2020
18.08.2020

17 серпня у Білорусі зафіксували глобальне відключення інтернету по всій країні. Відключення мережі було короткотерміновим і за 15 хвилин доступ до інтернету відновився. Як повідомляє TUT.by, не працювали месенджери, пошуковики, соцмережі та інтернет-ресурси. Проблеми з доступом до мережі були у ряду білоруських операторів.

Про відсутність інтернету повідомили користувачі у Мінську, Гродно, Гомелі і Бобруйську.

Национальний центр обміну трафіком Білорусі заявив, що канали зв’язку відновлюються, проте причини відключення невідомі.

графік роботи інтернету у Білорусі 17 серпня, джерело: «Чай з малинавым варэннем»

За інформацією Euroradio, збій мережі стався одразу після протестів на Мінському заводі колісних тягачів, під час якого робітники кричали Лукашенко “Йди”.

Михайло Клімарьов, голова російської організації «Общество Защиты Интернета», у коментарі Роскомсвободі каже, що причиною відключення інтернету є спроба влади отримати “технічний важіль управління передачею даних в мережі”. Таким чином влада намагається цензурувати інформаційний простір.

“При цьому, 100% відключити доступ до інформації уже не можна — навіть у КНДР вдається пробивати інформаційну блокаду. У освічених країнах повністю включити інтернет неможливо. Висновок: шатдауни ще ніколи не приводили жоден режим до мети. Влада, яка використовувала шатдаун як засіб політичної боротьби — програє”, — додає Клімарьов.

Як пише Роскомсвобода, джерела видання Digital-Report зазначають, що тимчасове відключення мережі — це наслідок встановлення додаткового обладнання для фільтрації трафіку. З його допомогою влада спробує заглушити Telegram та популярний канал NEXTA. А консультантом з блокування Telegram у Білорусі є Роскомнадзор, який декілька років безуспішно намагався заблокувати месенджер у Росії.

На запитання Роскомсвободи про те, чи можливе повне відключення Telegram у Білорусі, Клімарьов вважає, що владі це навряд чи вдасться.

Більше про те, як Telegram-канали допомагають протестувати Білорусі, читайте у матеріалі.