Користувачка Facebook отримала судовий вирок за образу військового
26 липня 2022
26.07.2022

14 липня Соснівський районний суд міста Черкаси призначив користувачці платформи Facebook два роки іспитового строку за образу українського військовослужбовця в соцмережі.

Про це повідомляє Судовий репортер.

У квітні жінка на сторінці інтернет-видання в образливій формі прокоментувала пропозицію допомоги Збройним Силам України. Журналіст інтернет-видання зробив коментаторці зауваження, але та продовжила розміщувати нецензурні образи. Її повідомлення побачив чоловік, який служить у ЗСУ. Він написав жінці особисто, на що отримав образливу відповідь.

Жінку звинуватили в злочині за ч. 1 ст. 435-1 Кримінального кодексу України, а саме в образі честі та гідності військовослужбовця, який здійснює заходи з гарантування національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації.

Суд призначив 3 роки позбавлення волі, звільнивши жінку від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки.

Що саме написав військовій обвинуваченій, і що вона йому відповіла, невідомо, оскільки в тексті вироку цю інформацію приховано.

Як повідомлялося раніше, волонтерська ініціатива з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» разом з компанією YouControl створила базу російських пропагандистів та публічних осіб, що підтримували повномасштабну війну проти України та поширювали антиукраїнські наративи протягом останніх восьми років.