Користувачі з Великобританії можуть втратити доступ до «Вікіпедії» через нові вимоги законодавства
3 травня 2023
3.05.2023

Організація «Wikimedia UK» заявляє, що не буде проводити перевірку віку відвідувачів своєї сторінки. Через це сайт «Вікіпедії» може бути заблоковано в країні.

Про це повідомляє The Guardian.

«Вікіпедія» може стати недоступною для читачів у Великобританії через проблеми з дотриманням законопроекту про безпеку в інтернеті. Люсі Кромптон-Рід, виконавча директорка Wikimedia UK, попередила, що популярний сайт може бути заблокований, адже він не планує проводити перевірку віку відвідувачів сайту, якщо цього вимагатиме законопроект.

Кромптон-Рід сказала, що «не можна виключати, що один із найбільш відвідуваних веб-сайтів у світі – і важливе джерело вільного доступу до знань та інформації для мільйонів людей – не буде доступним для читачів з Великобританії». Люсі Кромптон-Рід підкреслила, що певний вміст на сайті може вимагати застосування заходів перевірки віку відповідно до умов законопроекту.

«Наприклад, освітній текст і зображення про сексуальність можуть бути витлумачені як порнографія», — сказала вона та додала: «Посилення бюрократії, введене цим законопроектом, призведе до того, що лише дійсно великі гравці зі значними бюджетами зможуть працювати на ринку Великобританії. Проте це може мати жахливі наслідки для місцевої інформаційної екосистеми, і, на мій погляд, це зовсім протилежне тому, чого спочатку мало досягти зміна законодавства».

Ребекка Маккіннон, віце-президентка із глобальної адвокації Фонду «Вікімедіа», заявила, що проведення перевірки віку «порушить наше зобов’язання збирати мінімальну кількість даних про читачів і учасників».

Законопроект про безпеку в інтернеті вимагає від комерційних порнографічних сайтів перевіряти вік відвідувачів. Він також вимагатиме від таких сайтів, як «Вікіпедія», проактивно запобігати доступ дітей до порнографічних матеріалів. При цьому законопроект у його поточній формі посилається на перевірку віку як один із можливих інструментів для реалізації цієї заборони.

За порушення закону передбачені штрафи в розмірі до 10% світового обороту та, в крайньому випадку, блокування доступу до послуги у Великобританії.

Кромптон-Рід додав, що у «Вікіпедії» є понад 6,6 млн статей і «неможливо уявити», як сайт справлятиметься з модерацією контенту відповідно до законопроекту.

Нещодавно "Інтернет свобода" розповідала, як Великобританія планує змінити законодавство стосовно техногігантів.