Компенсація автору фейку про MH17. Суд Москви зобов'язав головного редактора The Insider виплатити кошти за позовом про наклеп
7 жовтня 2021
7.10.2021

Суд Москви зобов'язав головного редактора видання The Insider Романа Доброхотова виплатити нідерландському блогеру Максу ван дер Верффу, який писав про збиття літака рейсу MH17 винищувачем, компенсацію у розмірі $2159 (156 тисяч рублів) за позовом про наклеп.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Приводом для позову став твіт з посиланням на розслідування The Insider, у якому йдеться про зв’язки проєкту Макса ван дер Верфф з російськими спецслужбами.

Макс ван дер Верфф звернувся до суду з проханням визнати недостовірною інформацію про його співпрацю з Головним розвідувальним управлінням Генерального Штабу Російської Федерації та отримання від російських спецслужб грошей. Зокрема йдеться про матеріал The Insider «Говорит и показывает ГРУ. Как Минобороны распространяет фейки через иностранных "журналистов"».

Також Макс ван дер Верфф просив суд визнати недостовірним повідомлення головреда The Insider Романа Доброхотова про те, що блогер поширює дезінформацію про катастрофу рейса MH17 на Донбасі в 2014 році. Макс ван дер Верфф відстоював теорію про непричетність Росії до збиття лайнера та стверджував, що малайзійський літак був «збитий винищувачем».

Суд частково задовольнив вимоги ван дер Верффа. Романа Доброхотова зобов’язали опублікувати спростування в Twitter та виплатити голландцеві $692 (50 тисяч рублів) компенсації і відшкодувати $1465 (106 тисяч рублів) судових витрат. Захист Ван дер Верффа має намір оскаржити рішення суду у цій частині, адже спочатку блогер просив $27 660 (2 млн рублів) компенсації.

Наразі Роман Доброхотов перебуває за межами Росії. 23 вересня ФСБ Росії відкрила проти Доброхотова кримінальну справу щодо «незаконного перетину кордону» та оголосила його у розшук.

Як нагадує Детектор Медіа, міжнародне слідство встановило, що пасажирський лайнер Боїнг-777 Малайзійських авіаліній у липні 2014 року знищив російський ЗРК Бук, який був перекинутий росіянами на непідконтрольну Україні територію Донецької області. Унаслідок дій росіян загинули 298 людей – членів екіпажу та пасажирів лайнера. Кремль заперечує причетність до знищення літака.

Як повідомлялося раніше, 20 вересня Московський суд Бреста визнав росіянку Ірину Вікхольм винною у «наклепі на президента Республіки Білорусь» і призначив рік та шість місяців колонії загального режиму за твіт про примусову посадку літака Ryanair.