Компанія Sandvine, завдяки технології якої в Білорусі вимикали інтернет, іде з білоруського ринку
17 вересня 2020
17.09.2020

Приватна американська компанія Sandvine, чиї технології дозволяють фільтрувати та управляти інтернетом, розірвала угоди з білоруською владою. Про це 15 вересня повідомив Bloomberg.

Видання, спираючись на коментарі компанії, пояснило: блокування відбулося через спеціально вбудований код. Саме цей код, вбудований у початкову програму від Sandvine, і перешкоджав вільному потоку інформації під час виборів у Білорусі. Такі дії білоруської влади протирічать ліцензійним умовам, що й стало підставою для розірвання договору.

В офіційній заяві компанія повідомила, що такі дії — порушення прав людини.

«Для нас неприйнятне використання технологій для перешкоджання вільному потоку інформації, що закінчується порушенням прав людини», — заявили Sandvine.

Нагадаємо, що у США діють запроваджені раніше санкції проти Білорусі через авторитарний режим. Компанія Sandvine стверджує, що не порушувала умови цих санкцій із заходом на білоруський ринок, оскільки не розглядала питання доступу до інтернету як політичне. Надалі розробники пообіцяли знайти нові шляхи захисту свої продуктів від подібних втручань.

Нагадаємо, під час президентських виборів у Білорусі у громадян не було доступу до соцмереж та месенджерів, а також протягом певного часу не працював інтернет.