Компанія Meta не зможе використовувати дані дітей для монетизації
25 травня 2023
25.05.2023

Федеральна торгова комісія пропонує посилити власний наказ від 2020 року та повністю заборонити компанії будь-яку монетизацію даних користувачів, молодших 18 років.

Про це розповідає Techcrunch.

Розпорядження, про яке йде мова, набуло чинності в рамках врегулювання претензій до Facebook на $5 млрд. Це відбулося після того, як компанія порушила попередній наказ про обмеження використання даних її неповнолітніх користувачів. Тепер у FTC стверджують, що Facebook/Meta порушила новий наказ, а також норми Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA - Children’s Online Privacy Protection Act Rule).

«Нерозсудливість компанії поставила під загрозу молодих користувачів, і Facebook має відповісти за свої невдачі», — сказав Семюель Левін, директор Бюро захисту прав споживачів FTC.

Попередній наказ 2020 року передбачав створення незалежного стороннього органу, який оцінюватиме, чи дотримується Meta правил конфіденційності. Ця організація повинна була перевіряти конфіденційність нових продуктів компанії й засвідчувати обмеження на використання даних розпізнавання обличчя та номерів телефонів.

Ця організація нещодавно надала FTC свій звіт, який, ймовірно, містить докази численних недоліків або порушень.

Зокрема, Facebook пообіцяла припинити доступ розробників додатків для Facebook до даних користувачів. Як виявилося, компанія не виконала цю вимогу та деякі дані були доступні розробникам аж до 2020 року.

Компанія також «неправдиво заявила, що батьки можуть контролювати, з ким спілкуються їхні діти через її спеціальний продукт Messenger Kids». Насправді ж контроль контактів дозволяв дітям спілкуватися з непогодженими користувачами через групові відеодзвінки та чати.

Хоча ці порушення можуть виглядати не особливо критичними, у США правила стосовно технологій для дітей є доволі жорсткими. А порушення закону COPPA вважається дуже серйозним.

Таким чином, Федеральна торгова комісія пропонує наступні обмеження щодо роботи Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp і Oculus) із даними:

  • повна заборона монетизації даних будь-кого молодше 18 років . Ці дані можуть використовуватися лише для надання послуг або з метою безпеки;
  • заборона запуску нових чи модифікованих продуктів чи послуг без підтвердження незалежного експерта, що нові функції відповідають обмеженням конфіденційності;
  • розширені обмеження щодо розпізнавання обличчя, вимога розкриття інформації та явної згоди на це.

Meta рішуче заперечила підхід FTC, назвавши його «політичним трюком» у своїй заяві. На що у FTC нагадали, що у Meta є 30 днів для відповіді, після чого агентство «уважно розгляне факти та аргументи, наведені сторонами», і вирішить, чи вносити зміни у попередній наказ.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що Meta заплатить рекордний штраф у розмірі понад 1,2 млрд євро через порушення конфіденційності даних.