Комісар ООН закликав Ілона Маска дотримуватись прав людини
14 листопада 2022
14.11.2022

Верховний комісар ООН з прав людини звернувся до Ілона Маска з відкритим листом, у якому закликав його «переконатись, що права людини займають центральне місце в управлінні Twitter».

Про це повідомляє BusinessDay.

Наприкінці минулого тижня Twitter звільнив половину своїх співробітників. Співробітники компанії говорили, що серед постраждалих була команда, відповідальна за права людини. На думку комісару ООН з прав людини Фолькера Тюрка, це є «невтішним початком».

Компанія довго мовчала про розмір скорочень, аж поки керівник відділу безпеки та цілісності Йоель Рот не підтвердив, що звільнення торкнеться близько 3700 осіб, або 50% персоналу.

Згодом декілька співробітників подали груповий позов проти Twitter, в якому стверджували, що компанія проводила масові звільнення без попереднього повідомлення за 60 днів, що є порушенням федерального законодавства та законодавства Каліфорнії.

Маск написав у Twitter, що всім, хто постраждав від звільнень, запропонували тримісячну вихідну допомогу.

«Twitter є частиною глобальної революції, яка змінила те, як ми спілкуємося», — сказав Фолькер Тюрк у листі. «Але я пишу із занепокоєнням і побоюванням про нашу цифрову громадську площу та роль Twitter у ній. Як і всі інші компанії, Twitter має розуміти шкоду, пов’язану з її платформою, і вживати заходів для її усунення», — додав він. «Повага до наших спільних прав людини має стати основою для використання та розвитку платформи».

У Twitter заявили, що насправді скорочення персоналу не так сильно зачепило команду, відповідальну за боротьбу з дезінформацією. Це почасти пов’язано з побоюванням того, що рекламодавці скоротять витрати через недостатньо якісну модерацію контенту.

У твітах співробітників Twitter йдеться про те, що масові звільнення зачепили команди, відповідальні за комунікації, курування контенту, права людини та етику машинного навчання.

Цей крок став одним із елементів хаосу та невизначеності щодо майбутнього компанії під керівництвом нового власника Ілона Маска, який поскаржився на те, що Twitter зазнає «значного падіння доходу» через відхід рекламодавців.

Маск звинуватив у втратах коаліцію правозахисних груп, які тиснули на провідних рекламодавців Twitter, вимагаючи від компанії забезпечити якісну модерацію вмісту.

Як повідомлялося раніше, Twitter видалив більше 1,5 тисячі профілів, які брали участь у скоординованій тролінговій кампанії.