Команда Зеленського не переглядатиме політику щодо заблокованих російських соцмереж – радник президента
2 серпня 2019
2.08.2019

Команда президента Зеленського не планує відновлювати вільний доступ користувачів до російських соцмереж та ресурсів, що були заблоковані у травні 2017 року. Про це повідомив радник президента Микита Потураєв в ефірі Радіо Свобода.

Фото: Facebook Микити Потураєва

«Є просто ворожі медіа, в тому числі і соціальні, які не можуть бути дозволені, тому що це зброя ворога. Ми просто не маємо дурниць робити, а захищати наш інформаційний простір маємо», – зазначив Микита Потураєв.

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що державні органи мають забезпечувати дотримання санкцій щодо російських соцмереж в Україні до завершення терміну їх дії або скасування. Відповідне повідомлення на сайті РНБО з’явилося у понеділок, 22 липня 2019 року у зв’язку зі збільшенням кількості повідомлень про можливе скасування заборони.

Нагадаємо, в травні 2017 року, понад два роки тому п’ятий президент України Петро Порошенко підписав указ №133/2017 про введення в дію рішення РНБО про санкції проти низки російських компаній. Відповідно до указу провайдерам заборонялося надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до сайтів групи «Mail.ru», «Яндекс», соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники». Під санкції також потрапили компанія 1С, виробники антивірусного програмного забезпечення «Касперський» та «Dr. Web». Доступ до всіх сервісів “Яндексу” і Mail.ru заборонений на три роки.

Більше про те, з чого починалося блокування сайтів в Україні та чи ефективними є ці санкції читайте на нашому сайті.