КМДА не купуватиме 400 камер для вимірювання температури та розпізнавання облич
8 квітня 2020
8.04.2020

Київська міська державна адміністрація розірвала договір на купівлю 400 камер, які планували придбати за 65 мільйонів гривень. Ці камери мали дистанційно вимірювати температуру тіла людей та розпізнавати їхні обличчя. Про це повідомив генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

6 квітня фахівці “Прозорро” вказали, що місцеві органи влади мають право закуповувати за спрощеною процедурою товари та послуги, необхідні для боротьби з COVID-19, виключно в рамках переліку, затвердженого урядом. І камер спостереження в ньому не було. Законність договору перевірила Державна аудиторська служба і підтвердила, що він укладений з порушеннями.

Після цього організатори розірвали договір із постачальником, оскільки предмет закупівлі не підпадає під дію закону, який дозволяє купувати товари та послуги для боротьби з коронавірусом за спрощеною процедурою.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація планувала закупити 400 камер марки Hikvision у компанії “Інтевро”. Встановити їх мали 17-25 квітня. Як повідомляло “Слідство.Інфо”, дані з камер передаватимуться представникам Національної поліції, Муніципальної варти, Державної служби з надзвичайних ситуацій та збиратимуть статистичну інформацію для департаменту охорони здоров‘я КМДА.