Китайську соцмережу TikTok можуть заборонити у США — держсекретар Помпео
7 липня 2020
7.07.2020

США розглядає можливість введення заборони на китайські соцмережі, зокрема TikTok. Про це повідомив Майк Помпео, держсекретар США, пише BBC.

"Я не хочу випереджати президента (Дональда Трампа - ред.), але це те, що ми розглядаємо", — заявив держсекретар у ефірі Fox News.

У понеділок на запитання Fox News, чи американці повинні завантажувати додаток TikTok, Помпео відповів: "Тільки якщо ви хочете, щоб ваша приватна інформація була в руках комуністичної партії Китаю".

У США дискусії щодо заборони TikTok пояснюють побоюваннями з приводу того, що китайський додаток обробляє дані користувачів, а також китайські закони зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.

На початку 2020 року армія США офіційно заборонила своїм військовослужбовцям користуватися китайською соцмережею TikTok, аби уникнути витоку інформації.

Хоча TikTok недоступний у Китаї і намагається дистанціюватися від згадок про китайське коріння, апелюючи до глобальної аудиторії, додаток належить китайській компанії ByteDance. Компанія повідомила, що її центри обробки даних розташовані повністю за межами Китаю, і жодна їх інформація не підпадає під дію китайського законодавства.

У травні цього року компанія найняла колишнього топ-менеджера Disney Кевіна Мейера на посаду СЕО. Його пріоритетом вважається відновлення довіри регуляторів до TikTok.

Раніше Індія заблокувала майже 60 китайських додатків, серед яких і TikTok.

Нагадаємо, за 6 місяців 2020 року TikTok за кількістю завантажень став першим серед додатків — 626 мільйонів встановлень. У топ-3 найбільш завантажуваних додатків опинилися WhatsApp і Zoom. Facebook та Instagram зафіксували четверту і п’яту позиції відповідно.