Китайські соцмережі видаляють новини про перемогу режисерки Хлої Чжао на «Оскар»
27 квітня 2021
27.04.2021

Відділ реклами Центрального комітету Комуністичної партії Китаю заборонив медіа повідомляти про перемогу режисерки Хлої Чжао на 93-й церемонії вручення нагород Американської кіноакадемії «Оскар» у номінації «Кращий режисер» за фільм «Земля кочівників». Китайські соцмережі і пошуковики також видаляють новини та повідомлення присвячені цій подій.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За кілька годин після перемоги режисерки дописи в соціальних мережах почали видаляти. Як відзначає The Wall Street Journal, наразі пошукові запити про Чжао на найбільших в КНР пошукових платформах Baidu і Sogou ведуть тільки на попередні новини про режисерку або старі матеріали про «Оскар». Також видаляються повідомлення користувачів про Чжао в соцмережах Weibo, Wechat і Zhihu.

Про режисерку у Китаї перестали писати ще з минулого місяця через інтерв'ю 2013 року для журналу Filmmaker, у якому Хлої Чжао назвала Китай «місцем, де скрізь брехня».

Міністерство закордонних справ Китаю 26 квітня відмовилось коментувати видалення публікацій у соцмережах, заявивши, що це не дипломатичне питання.

Як повідомлялося раніше, Китай заблокував Clubhouse через обговорення користувачами політики країни щодо Гонконгу, Тайваню, переслідування уйгурів та інші табуйовані теми у країні.