Китай звинувачує WeChat та ще 42 додатки у порушенні правил передачі даних
19 серпня 2021
19.08.2021

Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю звинуватили 43 програми, враховуючи WeChat компанії Tencent, у незаконній передачі даних користувачів і наказав їх материнським компаніям виправити ситуацію до 25 серпня.

Про це повідомляє Reuters.

У заяві, опублікованій в Інтернеті, регулятор заявив, що програми незаконно передали список контактів користувачів та дані про місцезнаходження, а також переслідували їх за допомогою спливаючих вікон.

У список також увійшли додаток для читання електронних книг, що належить Alibaba Group Holding Ltd, а також інші, якими керує туристичний гігант Trip.com та відеостример iQiyi.

Міністерство промисловості та інформаційних технологій заявив, що додатки мають час до 25 серпня для виправлення, інакше вони будуть покарані відповідно до законів Китаю.

Цю заяву відомство зробило після того, як китайська влада посилила регуляторний нагляд за цілим рядом галузей, з особливим акцентом на конфіденційність та дані.

Запропоновані зміни направлені на боротьбу з доксингом – збором та публікацією в інтернеті інформації про певну особу без її згоди на це. Якщо така інформація з'явиться у соцмережі, компанії загрожуватиме штраф до 1 млн гонконгських доларів, що еквівалентно приблизно 128 800 доларам США, та позбавлення волі на строк до п'яти років для співробітників.

Як повідомлялося раніше, компанії Facebook, Twitter та Google заявили про можливе припинення роботи на території Гонконгу в разі прийняття поправок до закону про захист даних.