Китай заблокував BBC на своїй території: за що позбавили ліцензії британського мовника
12 лютого 2021
12.02.2021

11 лютого, як повідомляє BBC, Китай заборонив мовлення міжнародного інформаційного телеканалу BBC World News на території КНР. За тиждень до цього Велика Британія заблокувала роботу CGTN - міжнародного англомовного інформаційного каналу, що базується в Пекіні, та належить державному мовнику China Central Television. Обидва телеканали доступні у понад 200 країнах світу та з загальною аудиторією близько 85 мільйонів людей кожен.

Хронологія подій та аргументи сторін

4 лютого 2021 — Велика Британія відкликала ліцензію в телеканалу CGTN

Британський медіарегулятор Ofcom відкликав ліцензію в китайського телеканалу CGTN через його зв'язки з Комуністичною партією Китаю. Про це йдеться в заяві на сайті регулятора.

Ofcom у розслідуванні дійшов висновку, що власник ліцензії Star China Media Limited не контролює редакційної політики CGTN, що є порушенням британського законодавства. Також у заяві нагадали випадок 2020 року з неупередженим висвітленням протестів у Гонконгу.

«Ми також не можемо схвалити заявку на передання ліцензії China Global Television Network Corporation, тому що в підсумку вона контролюється Комуністичною партією Китаю, що заборонено законодавством Британії про мовлення. Ми надали CGTN безліч можливостей для дотримання вимог, але цього не сталося», – зазначив регулятор.

11 лютого 2021 — Китай заборонив мовлення телеканалу BBC World News

Телевізійному каналу BBC World News заборонили мовлення на материковій території Китаю за «серйозне порушення правил висвітлення новин». Про це повідомив BBC з посиланням на заяву Адміністрація національного радіо і телебачення Китаю (NRTA).

«Оскільки робота телеканалу не відповідає вимогам мовлення в Китаї як міжнародного каналу, BBC World News не має права продовжувати роботу на території КНР», - йдеться в заяві регулятора.

BBC вважає, що у блокуванні мовлення «значущою обставиною є те, що на минулому тижні китайський англомовний телеканал China Global Television Network (CGTN) позбувся ліцензії на мовлення у Великій Британії. Відразу після цього китайське МЗС почало скаржитися на зміст новин ВВС».

Twitter-реакції на правомірність дій

BBC News Press Team заявили, що «розчаровані рішенням влади Китаю обрати такий курс дій». Про це вони написали у Twitter.

Скріншот

Глава британського МЗС Домінік Рааб теж засудив рішення заблокувати мовлення BBC. «Рішення Китаю заборонити BBC World News у материковому Китаї є неприпустимим обмеженням свободи ЗМІ. Китай має найсуворіші обмеження щодо свободи засобів масової інформації та Інтернету по всьому світу, і цей останній крок лише зашкодить репутації Китаю в очах світу», — написав Домінік Рааб у Twitter.

Скріншот

У відповідь на заяву Домініка Рааба CGTN опублікувало позицію посольства Китаю у Великій Британії. «Рішення NRTA заблокувати мовлення BBC є законним та обґрунтованим. Серйозні порушення ВВС правил мовлення щодо точності та неупередженості підірвали національні інтереси Китаю», — повідомив CGTN у Twitter.

Скріншот

Нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО ввести п’ятирічні санкції проти Тараса Козака, депутата «Опозиційна платформа – За життя», які передбачили також блокування роботи телеканалів «112», NewsOne і ZIK.