Китай посилює інтернет-цензуру через протести проти Covid-обмежень
7 грудня 2022
7.12.2022

Влада країни блокує доступ до VPN та інших методів обходу онлайн-цензури. Про це розповідає The Guardian.

Китайська влада запровадила найвищий рівень цензури «надзвичайного реагування». Це відбулося на фоні масових протестів проти Covid-обмежень. Одночасно з цим китайська влада поширила директиви, в яких описано, як медіа повинні реагувати на події, пов’язані з громадянськими протестами. Ці події в директиві називають «офлайн-збуреннями» та «недавніми резонансними подіями в різних провінціях».

Вперше директива з’явилась на американському новинному ресурсі China Digital Times та в деяких Twitter-акаунтах. В ній також згадується про найвищий рівень щодо управління контентом та описані стратегії реагування на надзвичайні ситуації в інтернеті.

Автори директиви рекомендують застосовувати «практичний підхід» і посилити управління контентом й оперативно виявляти, обробляти та повідомляти інформацію про протести. Вони особливо стурбовані можливостями китайців використовувати VPN та їхньою здатністю отримувати доступ до контенту, заблокованого в країні.

В документі перераховані дати, в які цензори повинні бути особливо уважними. Це Всесвітній день прав людини та Міжнародний день боротьби з корупцією. Окрему рекомендацію отримали власники інтернет-магазинів, які повинні перестати продавати маршрутизатори із вбудованими VPN, що дозволяють обходити так званий «Великий китайський файєрвол» - глобальну систему цензури, яка існує в китайському інтернеті.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, як в китайському сегменті інтернету блокують різні закордонні медіа, до прикладу BBC.