Кібервійна з Росією: як хакерські угруповання відстоюють Україну
28 лютого 2022
28.02.2022

Міжнародна хакерська група Anonymous проголосила кібервійну російській владі, а в Україні створили IT-армію. Хакерам уже вдалося «покласти» сайти російських пропагадистських медіа, Кремля, Чеченської республіки та Білорусі.

Anonymous

«Колектив Anonymous офіційно перебуває в стані кібервійни проти Росії»,повідомили 25 лютого у Twitter Anonymous у відповідь на військове вторгнення Росії до України.

У відеозверненні до президента РФ хакери групи пообіцяли «вивалити увесь бруд, який Путін намагається приховати від населення, якому він постійно бреше».

«Ви, напевно, пам’ятаєте, як у 2018 році наша група зламала сайт «Роскомнагляду»? Містер Путін, ви пам’ятаєте, як програли Афганістану? Тепер ми злили дані Міноборони Росії. Там були пошта та паролі, і тепер ця база у вільному доступі в Twitter [Twitter видалив посилання на зламану базу]. Ваша недавня спроба загрожувати Фінляндії та Швеції — сором. Ви загрожували цим країнам, якщо вони вступлять до НАТО. Сьогодні ми поклали сайти Федеральної антимонопольної служби, Кремля та Russia Today та інші сайти пов’язані з російською владою, — заявили Anonymous. — Ми покажемо кожен скелет у шафі. Зараз ми вимагаємо відновити права українського народу та піти у відставку».

27 лютого Anonymous також зламали сайт Чеченської республіки.

«Anonymous поклали вебсайт Чеченської республіки. Chechnya.gov.ru — вимкнено», — йдеться у повідомленні.

Українська IT-армія

26 лютого міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив про створення IT-армії. Першим із завдань було здійснення DDoS-атак на адміністративні та державні установи у РФ.

Так українські кібервійська зламали Кремль і витягнули базу контактів російських посадовців», яка містить телефони і емейли.

«Дзвоніть і пишіть цим покидькам все, що про них думаєте, — додали представники ВР. — Контактів дуже багато, тому зробили бот для зручності вибору кому ви можете сказати свої почуття і думки. І не соромтесь у висловах».

Для дзвінків замість 8 на початку потрібно набирати +7.

У Telegram-каналі Верховної Ради також поділилися контактами російських та українських «зірок» і блогерів. Тут і надалі продовжують періодично «зливати» контакти людей, пов‘язаних з РФ.

28 лютого українська IT-армія вдалося «покласти» московську біржу та сайт Сбєрбанку.

Як з'ясувала Ліга.Tech, українські кіберспеціалісти також поклали десятки стратегічних державних сайтів Білорусі. Зокрема, не працювали сайти:

  • Нацбанку Білорусі
  • Мінінформполітики
  • Міністерства оборони
  • Міністерства внутрішніх справ
  • офіційний портал самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Play For Ukraine: онлайн-гра проти окупантів

ІТ-фахівці з України запустили в інтернеті проєкт Play For Ukraine (з англ. — Грай за Україну). Кожен охочий в Україні чи іншій країні може зіграти у просту онлайн-гру, щоб допомогти нашим IT-фахівцям блокувати критично важливі російські сайти.

Творці гри повідомили, що участь у грі допомагає перевантажувати та блокувати сайти, що використовуються для обслуговування збройних сил РФ. Сайти, які зазнають кібератаки, не названі, щоб не попередити ворога про те, куди вона спрямована. Гравцям з України бажано включити VPN-сервіс (Virtual Private Network), щоб посилити атаку на сайти — для цього передбачена інструкція. Наприклад, можна використовувати безкоштовний плагін VPN Hotspot Shield Free VPN Proxy для браузера Google Chrome.

Play For Ukraine заснована на правилах математичної головоломки 2048. Суть гри полягає в тому, щоб на ігровому полі з 16 плиток складати числа та набрати з них у сумі 2048. Вигравати не обов'язково, адже кожен зроблений хід, як запевняють розробники, приносить користь для блокування ворожих сайтів. До того ж можна відкрити сайт гри в браузері, і це також допоможе ініціаторам проєкту Play For Ukraine досягти поставленої мети.